فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

صبح ظهور

چاپ کتاب صبح ظهور

مقدمه

نوشتن این کـتاب را برای دست یابی به دو هدف مهم شروع کردم، یکی نشان دادن زیبایی ها در اتفاقات مسیر ظهور و دیگری شناساندن اهداف مرحله ای و سر آخر هدف نهـایی. جمع این دو باعث آسانتـرجلو رفتن وسرعت گرفتن درحرکت بسوی ظهور می شود. وقتی هدف دیده شود راحت تر و سریع تر حرکت می کنیم.

پیش بینی امام معصوم و به وقوع پیوستن آن، باعث گرایش آسانتر افـراد می شود. گـاهی اشـاره امـام به یک موضوع بخاطر اثرات مثبت آن برای آیندگان، در حرکت به سوی ظهور، بوده است.

طرح بعض اتفاقاتی که در روایات مربوط به پیغمبر و یا ائمه اطهار آمده و تا این لحظه به وقوع پیوسته باعث درک بیشتر رهـرو از دلیل امری آن می شود.

در این کتاب با احادیث وروایات صحیح و بدون تحریف آشنا می شویم و حرفی از احتمال زده نمی شود. متن کامل هر روایت به زبان عــربی آورده­ شده، در اکثر مواقع ترجمه متـن به طور کامـل آمده و سپـس ترجمه آن به چند بخش، همراه توضیحات مربوط به آن بخش، تقسیم شده است.

توصیه می شود خواننده اقدام به سریع خوانی نکند چرا که مطالب کاملاً فــشرده آورده شده و از دوبـاره گویی پرهیز شده است. با سریع خوانی ممکن است نکات مهم ازچشم بیافتد واز طرفی ارتباط بین مطالب بخش های مختـلف یک روایـت با هم و یا ارتباط روایات با یک دیگر از دست برود. در این کـتــاب یک نوع، ترتیبی رعایت شده است.

ساده نویسی گاهی اوقات مفهوم را تحـت الشعاع قرار می دهد؛ سعی داشته ایم این کار لطـمه ای به اصل مفاهیم وارد نکند. متون عربی حتی المقدور، بنا براهداف این کتاب، کلمه به کلمه ترجمه شده است کلمات معانی مختلف دارند؛ اصل کار آوردن معنی مورد نظر “معصوم” است.

رضا عالمی                                                                                           آبان ماه سال ۱۳۹۰ هجری شمسی

            نحوۀ نگارش:

هر آیه یا روایت، دارای شماره در داخل کروشه ودرآخر آن است؛ خواننده می تواند به بخش منـابع مراجعه کرده و آدرس آن را بیابد.

ترجمه کامل و یا بخش شدۀ هر آیـه یا روایـت به صورت پـر رنگ نوشته شده تا خواننده بتواند آن را از توضیحات مربوط به آن متمایز کند، از طرفی متون عربی آیات و روایات به شکل مـورب نوشته شده و هر مبحثی در فصلی جـدا، با عنـوان متناسب و مربوط به آن، آورده شده است. بعضی از توضیحات که خارج از متن اصلی است در داخل پرانتز آورده ایم.


 

سرشناسه: عالمی، رضا، ‏‫۱۳۴۹

عنوان و نام پدید آور: صبح ظهور / رضا عالمی

مشخصات نشر: گرگان؛ نوروزی، ۱۳۹۱ .

مشخصات ظاهري: ۵۱ ص ؛

شابك دوره: ۵-۴۱۴-۱۵۱-۹۶۴-۹۷۸

شابك جلد یک: ۸-۴۱۳-۱۵۱-۹۶۴-۹۷۸

فهرست نويسي: فیپا

موضوع: محمدبن حسن ‏‫(عج)، امام دوازدهم، ‏‫۲۵۵ق.-‏‏ غیبت – احادیث -‏ مهدویت– انتظار

رده بندی کنگره: ۱۳۹۰ ۲ص ۲۲۳ ع/۴/۲۲۴ BP

رده بندي ديويي: ۴۶۲/ ۲۹۷

شماره كتابشناسي ملي: ۲۶۳۳۴۶۹

 

 

 

­­             چاپ-کتاب-صبح-ظهور

 

یک دیدگاه