فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

آموزش برنامه‌نویسی unrealscript با مـوتـور بازی‌سازی UDK

چاپ كتاب آموزش برنامه‌نویسی unrealscript  با مـوتـور بازی‌سازی UDK

مقدمه

عصر حاضر عصر فناوری‌هایی است که حاصل ابداع و تفکر خلاق انسان‌هاست. بازی‌های رایانه‌ای تأثیر زيادي بر خلاقيت انسان‌ها به‌ویژه کودکان دارد. تحقيقات زيادي در مورد تأثیر بازی‌های رایانه‌ای بر ابعاد خلاقيت کودکان صورت گرفته و نتايج حاصل، حاکي از افزايش عامل ” اصالت ” و عامل ” انعطاف‌پذیری ” در خلاقيت کودکان بوده است. لذا می‌توان فرآيند آموزش و فعالیت‌های کودکان را در اين زمينه هدفمند و معنادار کرد. همچنين فرآيندهاي شناختي گوناگوني چون خلاقيت و قدرت تخيل آن‌ها را غنا بخشيد.

تابه‌حال ابزارهاي بسياري براي ساخت بازی‌های كامپيوتري معرفی‌شده‌اند كه به آن‌ها game Engine يا موتور بازی‌سازی گفته مي‌شود كه اين امكان را فراهم مي‌سازد تا فرد يا يك گروه بتواند بازي منحصربه‌فرد خود را ساخته و عرضه كند دراین‌بین موتور بازی‌سازی آنريل(unreal)يك ابزار بسيار قوي بوده كه مي‌توان به‌وسیله آن‌یک بازي باقابلیت‌های فوق‌العاده ايجاد نمود در چند سال اخير يك نسخه محدودشده از اين موتور به‌صورت رايگان در اختيار عموم قرار گرفت تا علاقه‌مندان بتوانند ايده‌هاي خود در اين زمينه را به عرصه ظهور برسانند .اين موتور بازی‌سازی رايگان كه UDK نام دارد اين اجازه را به افراد و گروه‌ها مي‌دهد تا يك بازي قابل‌قبول را ساخته و عرضه كنند ازاین‌رو در اين كتاب سعي شده تا مبحث برنامه‌نویسی اين موتور بازی‌سازی موردبررسی قرار گيرد.

 

در پايان از زحمات تمامي دوستان در گروه بازی‌سازی سيمرغ و ديگر دوستان كه ما را در گردآوري اين كتاب كمك كردند كمال تشكر و قدرداني می‌نمایم و اميدوارم كه اين كتاب موردقبول و پسند خوانندگان گرامي قرار گيرد.

 

 

پيشگفتار

از این‌که اين كتاب را براي فراگيري unrealscript  انتخاب كرديد بسيار خوشحاليم و از آن قدرداني مي‌كنيم.

در اين كتاب به شما چگونگي كار با زبان برنامه‌نویسی unrealscript آموزش داده‌شده تا بتوانيد به‌وسیله موتور بازی‌سازی UDK بازي منحصربه‌فرد خودتان را ايجاد كنيد .

در اين كتاب به‌جای اينكه از كدهاي فرضي براي آموزش برنامه‌نویسی unrealscript استفاده شود از موضوعات و مفاهيم كاربردي استفاده‌شده و مطمئناً در انتهاي اين كتاب شما خواهيد توانست کار بر روی پروژه بازی‌سازی خود را آغاز كنيد.

در سال ۱۹۹۸ موتور بازی‌سازی Unreal توسط شركت اپيك معرفي گرديد و درحالی‌که هسته اين موتور از زبان برنامه‌نویسیc++  بهره مي‌برد مسير خود را به سمتي پيش برد تا يك زبان مخصوص براي اين موتور بازی‌سازی را به وجود آورد و درنهایت زبان برنامه‌نویسی unrealscript را معرفي نمود كه در بسياري از موارد شبيه به برنامه‌نویسی جاوا می‌باشد.

در سال ۲۰۰۹ شركت اپيك يك نسخه محدودشده از موتور unreal را به اسم UDK(unreal development kit) را به‌صورت رايگان در اختيار كاربران قرار داد كه به كاربران اجازه مي‌داد بتوانند بازی‌های مورد نظر خود را طراحي و ارائه كنند.

در جلد اول اين كتاب به چه مطالبي پرداخته خواهد شد:

– فصل اول: نصب نرم‌افزار UDK ، نرم‌افزار‌هاي جانبي و تنظيمات پروژه

-فصل دوم: ذخیره‌سازی و اداره کردن داده‌ها كه شامل انواع مختلف متغيرها می‌باشد

-فصل سوم: مفهوم كلاس و طبقه‌بندي كلاسي و چگونگي ارتباط بين كلاس‌ها

-فصل چهارم: چگونگي ساخت کلاس‌‌هاي مختص به بازي خودتان

-فصل پنجم: چگونگي تعريف و كار با توابع را در زبان برنامه‌نویسی unrealscript و تعدیل‌کننده‌ها

 

اين كتاب مناسب چه افرادي می‌باشد:

اين كتاب براي آن دسته از كاربراني مناسب مي‌باشد كه يك آشنايي مختصر با موتور بازی‌سازی UDK داشته و آرزو دارند كه بازي منحصربه‌فرد خودشان را با استفاده از زبان unrelscript ايجاد كنند.

مطالب اين كتاب همچنين براي برنامه‌نویسانی كه از ديگر زبان‌هاي برنامه‌نویسی استفاده مي‌كنند و مي‌خواهند دانش خود را در رابطه با unrealscript افزايش دهند مفيد می‌باشد.

سخني با خوانندگان:

بسیار خوشحال خواهیم شد تا چنانچه اگر شما انتقاد و پیشنهادی در خصوص این کتاب دارید با ما از طریق آدرس udk.unrealscript@gmail در میان بگذارید تا در ارائه هر چه بهتر نسخه‌های آینده این کتاب کمک کرده باشید.

نويسنده:راشل كوردون(Rachel Cordone)

 

به اهتمام:

مهدي باقري

مريم محمودي

(عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامي)

سرشناسه : باقری، مهدی/۱۳۶۸
‏عنوان و نام مترجمین : آموزش برنامه‌نویسی unrealscript با موتور بازی‌سازی udk/ مهدی باقری-مریم محمودی
‏مشخصات نشر : گرگان: انتشارات نوروزی‏، ۱۳۹۴
‏مشخصات ظاهری : ۲۲۸ص.
‏شابک : ۶-۲۸۳-۳۶۴-۶۰۰-۹۷۸
‏وضعیت فهرست‌نویسی : فیپای مختصر
‏یادداشت : فهرست‌نویسی كامل اين اثر در نشانی: http://opac.nlai.ir قابل‌دسترسی است.
شناسه افزوده : محمودی، مریم/۱۳۵۸
‏شماره کتابشناسی ملی : ۳۸۶۵۴۷۲

آموزش برنامه‌نویسی unrealscript با موتور بازی‌سازی UDK

مترجمین: مهدی باقری – مریم محمودی

حروفچيني:مهران سلماني زاده

طراحي جلد:حسين محققيان

نوبت چاپ: اول-۱۳۹۴

قطع: وزیری

شمارگان: ۱۰۰۰

شماره شابك: ۶-۲۸۳-۳۶۴-۶۰۰-۹۷۸ ISBN:

چاپ و نشر: نوروزی-۰۱۷۳۲۲۴۲۲۵۸

قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان

 

 

چاپ-كتاب-آموزش-برنامه‌نویسی

یک دیدگاه