فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

بیوشیمی بالینی

چاپ كتاب بیوشیمی بالینی

پیشگفتار

بیوشیمی بالینی یک مورد بالینی و تشخیصی است که هدف آن پیشرفت، ارتقا و استفاده از روش های تشخیصی استاندارد برای نظارت بر بروز بیماری و درمان با روش­های بیوشیمیایی است. بیوشیمی بالینی به تشخیص، انتخاب درمان و تسهیل روش های پیشگیری کمک می­کند.

بیوشیمی بالینی به همراه خون شناسی، ایمنی شناسی، سرم شناسی و میکروب شناسی بالینی و سم شناسی بالینی یکی از مهم ترین بخش های تشخیص آزمایشگاهی است. این علم دربردارنده بیشترین تست­های تشخیصی است که به بیماریزایی و علت شناسی فرایندهای متفاوت بیماریزایی کمک می کنند. اطلاعات حاصله از روش های بیوشیمیایی به ارزیابی بروز فرایند بیماریزایی در سطح ملکولی، سلولی و ارگانی کمک می کنند. این علم برای تشخیص اولیه یک بیماری و نیز ارزیابی کفایت درمان آن ضروری است.

در عصر ما، بیوشیمی بالینی به سرعت در حال تکامل است. در طی ده سال اخیر، بیش از یکصد روش تجزیه ای جدید، من جمله روش های تشخیصی با DNA، تعیین نشانگرهای توموری و تست های آپوپتوز(مرگ سلولی) پدیدار شده اند. تست های بیوشیمیایی در تشخیص بیماری های درون ریز، گوارشی، قلبی و کلیوی و نیز سم شناسی، اهمیت بالایی دارند. بیوشیمی بالینی رابطه بسیار نزدیکی با موضوعات فرضی همچون شیمی زیست ارگانیک و عمومی، بیوشیمی، بافت شناسی، فیزیولوژی نرمال و آسیب شناختی، آناتومی نرمال و آسیب شناختی دارد. این راهنما به ارائه اطلاعات مفیدی در مورد اصول نوین بررسی سوخت و ساز کربوهیدرات و پروتئین، تعادل الکترولیتی و آب، تعادل اسید- باز و تست­های آنزیمی می­پردازد. اطلاعات مندرج در این راهنما به یافت الگوریتم­ها و برنامه­های ایده آل در روش­های تشخیص آزمایشگاهی بسیاری از حالات بیماریزایی من جمله نظارت بر کفایت درمان آنها، کمک می کنند.

 

 

 

مولف:

S.V. LELEVICH, T.V. POPECHITS

 

مترجم:

نرگس چم کوری(ph.D)

مدرس دانشگاه

 

سرشناسه : S.V. LELEVICH
‏عنوان و نام مترجمین : بیوشیمی بالینی / مترجم: نرگس چم­کوری
‏مشخصات نشر : گرگان: انتشارات نوروزی‏، ۱۳۹۴
‏مشخصات ظاهری : ۹۰ ص.
‏شابک : ۳-۲۹۷-۳۶۴-۶۰۰-۹۷۸
‏وضعیت فهرست نویسی : فیپای مختصر
شناسه افزوده : چمکوری، نرگس/مترجم
عنوان اصلی : عنوان اصلی : Clinical biochemistry
‏یادداشت : فهرستنويسی كامل اين اثر در نشانی: http://opac.nlai.ir قابل دسترسی است.
‏شماره کتابشناسی ملی : ۳۸۸۰۷۹۹

بیوشیمی بالینی (بررسی آزمایشگاهی اسید-باز و الکترولیت، متابولیسم پروتئین، کربوهیدرات­ها و آنزیم­ها)

مترجم: نرگس چم­کوری

نوبت چاپ: اول-۱۳۹۴

قطع: وزیری

شمارگان: ۱۰۰۰

شماره شابك: ۳-۲۹۷-۳۶۴-۶۰۰-۹۷۸ ISBN:

چاپ و نشر: نوروزی-۰۱۷۳۲۲۴۲۲۵۸

قیمت: ۱۰۰۰۰ تومان

 

یک دیدگاه