فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟ :نحوه خرید کتاب برای افراد متفاوت می باشد بخاطر اینکه هدف و سلیقه ها متفاوت می باشد.عده ای کتاب فقط کتاب خریداری می کنند که فقط به طرح جلد توجه می کنند.بعضی ها هیچ هدف و ملاک خاصی ندارند و فقط کتاب می وانند با هر موضوعی که باشد.اما یه دسته از افراد هستند که با اهداف مشخص کتاب را معلوم می کنند و به دنبال خرید آن می روند و در زمینه خاصی مطالعه می کنند. در این مقاله به چند نکته در مورد خرید کتاب که باید به آن دقت کنیم می پردازیم.انتشارات نوروزی آمادگی دارد به عنوان یکی از اولین و تخصصی ترین موسسه چاپ کتاب و ویراستاری کتاب ، از تکنیکهای مدیریت پروژه و برنامه ریزی دقیق در تحویل پروژه ها به مشتریان خود با معقول ترین هزینه ها خدمات خویش را ارائه دهد. نمونه کتاب های چاپ شده انتشارات در سایت موجود می باشد.

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟

۱)هدف مورد نظرتان را انتخاب کنید

تصمیم گرفته اید که کتاب بخوانید خودش برای آغاز کافی میباشد.سپس علاقه و هدف مورد نظر خورتان را انتخاب کنبد و سراغ خرید یا مطالعه آن کتاب بروید.اگر شعر دوست دارید شعر و در غیر اینصورت رمان و یا هر کتاب با موضوع دلخواه خودتان انتخاب کنید و مطالعه را شروع کنید.

۲)مناسب سن‌تان کتاب بخوانید

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟

کودک هستید یا نوجوان؟ جوان هستید یا بزرگسال؟ بهترین کار این است که مناسب سن‌تان کتاب انتخاب کنید. با این کار چیزی را از دست نمی‌دهید؛ چرا که به طور طبیعی هر انسانی رشد می‌کند و در وقت مناسب می‌تواند کتاب مناسبش را بخواند. دغدغه‌ها، نوع نگاه، کلمات مورد استفاده، حتی حروف‌چینی و صفحه‌بندی کتاب‌های کودک و نوجوان بسیار متفاوت از کتاب‌های بزرگ‌سال است. به همین خاطر انتخاب کتاب مناسب از نظر سنی، باعث می‌شود لذت بیشتری از مطالعه‌تان ببرید.

۳ )ناشرها را بشناسید

حالا که زمینه مطالعه و سن‌تان مشخص شده، بهتر است ناشرانی را که در زمینه مورد علاقه شما فعالیت می‌کنند، بشناسید. اگر چه گاهی ممکن است کتاب‌های خوبی توسط ناشران تازه‌کار یا ناشناخته منتشر شود، اما این را نباید فراموش کرد که ناشران با تجربه و حرفه‌ای معمولا کتاب‌های سطح پایین منتشر نمی‌کنند.انتشارات نوروزی به عنوان یکی از اولین و تخصصی ترین موسسه چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب ، از تکنیکهای مدیریت پروژه و برنامه ریزی دقیق در تحویل پروژه ها به مشتریان بهره جسته است به گونه ای که مشتریان همواره میتوانند به دریافت به موقع کتب منتشر شده خود اطمینان داشته باشند.برای مشاهده نمونه کارهای چاپ شده انتشارات نوروزی می توانید به آدرس entesharate-noruzi.com مراجعه کنید.اگر قصد چاپ کتاب ارزان و چاپ کتاب در تیراژ محدود را دارید انتشارات نوروزی در تمامی مراحل همراه شما می باشد. با انتشارات نوروزی دیگر نگران چاپ کتاب خود نباشید.
از طرف دیگر، نویسندگان، شاعران و مترجمان حرفه‌ای نیز کتاب‌های خود را بیشتر به دست این ناشران می‌سپارند. پس شناختن چند انتشاراتی که کتاب‌های مورد نظر شما (مثلا رمان نوجوان، شعر بزرگسال و…) را چاپ می‌کنند، بسیار کمک‌کننده است.

۴ )معرفی کتاب بخوانید

قبل از تهیه هر کتاب در مورد آن تحقیق کنید و چند معرفی کتاب بخوانید. خواندن معرفی‌هایی که صرفا به نام نویسنده و تاریخ نشر و قسمتی از متن کتاب اکتفا کرده‌اند، چندان مفید به‌نظر نمی‌رسد. بهتر است وب‌سایت‌ها یا افرادی را دنبال کنید که کتاب‌ها را به‌صورت حرفه‌ای نقد و بررسی می‌کنند. از این طریق راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که فلان کتاب را دوست دارید یا نه.از فروشگاه کتاب انتشارات نوروزی حتما دبدن کنید.کتاب مورد نظر خود را با قیمت مطلوب تهیه کنید.

۵) از کاردان‌ها کمک بگیرید

اگر نویسنده یا ناشر خاصی را نمی‌شناسید، بهتر است از کسانی که این شناخت را دارند، کمک بگیرید. البته حواس‌تان باشد همان‌طور که رنگ و غذای مورد علاقه افراد با هم تفاوت دارد، کتاب مورد علاقه‌شان هم می‌تواند متفاوت باشد؛ پس با پرسیدن «کتاب مورد علاقت چیه؟» از افراد مختلف، خودتان و دیگران را آزار ندهید. از کسانی سوال کنید که در این زمینه توانایی و تخصص دارند. به‌عنوان مثال نویسنده‌ها، شاعران، کتاب‌دارهای کتاب‌خانه‌ها، داوران جشنواره‌های کتاب و… می‌توانند گزینه‌های مناسبی در این مورد باشند.

۶ )فهرست‌های از پیش تعیین‌شده را فراموش نکنید

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟
همیشه فهرست‌های از پیش مشخص‌شده‌ای وجود دارند که می‌توانند در انتخاب کتاب مناسب به دادمان برسند. اسامی کتاب‌های برگزیده در جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی (مانند جشنواره جلال آل احمد، کتاب سال، مدال افتخار نیوبری، برندگان نوبل ادبیات و…) به راحتی قابل جست‌وجو است.
همچنین سازمان‌هایی وجود دارند که بعد از بررسی کتاب‌ ها در زمینه‌های خاص در هر سال فهرست کتاب‌ های برگزیده‌شان را منتشر می‌کنند (مانند فهرست لاک‌پشت پرنده در زمینه کتاب کودک). اگر خودتان به نتیجه‌ای نرسیدید، می‌توانید از این کتاب‌ های منتخب و برگزیده شروع کنید.

۷ )هر کتابی نخوانید

تا چند وقت قبل عادت بدی داشتم و آن هم این بود که هیچ کتابی را نیمه رها نمی‌کردم؛ حتی اگر کتابی واقعا حالم را بد می‌کرد، سعی می‌کردم آن را تا انتها بخوانم بلکه نکته جدیدی یاد بگیرم. اما به قول یکی از دوستان کتاب‌ خوارم، عمر ما بسیار کوتاه و میزان کتاب‌های نوشته‌شده در جهان بسیار زیاد است.

پس برای خواندن بهترین کتاب‌ های دنیا آن‌قدرها هم وقت نداریم. یعنی اگر تمام مراحل بالا را طی کردید و کتابی را تهیه کردید و مشغول خواندنش شدید اما از آن لذت نبردید، وقت‌تان را تلف نکنید؛ کنار بگذاریدش و کتاب دیگری دست بگیرید که خواندنش حالتان را خوب کرده و چیز جدیدی به زندگی‌تان اضافه کند.

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟

چاپ کتاب خود را به ما بسپارید!

انتشارات نوروزی از تمامی استادان، پژوهشگران، دانشجویان، نویسندگان و مترجمان عزیز در تمامی حوزه ها، در سراسر کشور دعوت به همکاری می نماید. اگر قصد نشر و چاپ کتابی را دارید تمام مراحل از صفحه آرایی تا چاپ کتاب در نسخه های متفاوت، با هزینه ای مناسب و کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن میتوانید انجام دهید.برای ارتباط با ما با ایمیل انتشارات نوروزی در تماس باشید.

چطور مثل حرفه ای ها کتاب بخریم؟

یک دیدگاه