فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

مراحل چاپ کتاب کودک

مراحل چاپ کتاب کودک :برای نوشتن کتاب کودک بایستی کودک را شناخت و بعد از شناخت مخاطب کودک برای او نوشت . نوشتن برای کودکان نیاز به خلاقیت و بیداری کودک درون دارد. برقراری رابطه عاطفی با کودک و رشد استعدادهای کودک آموزش مهارت و سرگرمی و بازداری کودک از سرگرمی های نامناسب و انتقال مفاهیم  مورد نیاز به کودک از اهداف نوشتن برای کودکان به شمار می آید.یکی از مهمترین مسائلی که در انتقال مفاهیم به کودکان مهم و تاثیرگذار است بحث تصویرسازی و تصویرگری مناسب است که در دنیا یک علم و تخصص ویژه به حساب می آید و در داخل کشور ما نیز هستند ناشرانی که به این مهم بسیار توجه دارند.

قوانین و مراحل چاپ کتاب کودک

قوانین چاپ کتاب کودک بسیار متنوع است. نحوه چاپ کتاب کودک به این علت که با رده سنی حساسی روبرو بوده بسیار سخت بوده و روال کاری خود را می طلبد. چاپ کتاب کودک را می توان برای رسیدن به اهدافی خاص انجام داد، یعنی هر کتابی که به چاپ می رسد بایستی گویای مطلبی برای کودکان و نوجوانان باشد. در این رابطه کتاب های کودکان را می توان در حوزه هایی چون داستانی، شعر، آموزش و آشنایی با حیوانان، ایجاد سرگرمی، تقویت خلاقیت کودک، رشد استعداد کودک، اموزش مهارت های ارتباطات اجتماعی با سایر افراد و دوستان، آموزش های دینی به زبان ساده، آموزش های شناخت رنگ ها و اشیا و یا حتی کتاب های رنگ آمیزی و مصور تقسیم بندی کرد که می توان با چاپ کتاب کودک به تمام این موارد دست یافت.

مراحل چاپ کتاب کودک

مراحل چاپ کتاب کودک

  • ابتدا متن داستان یا طرح را کارشناس انتشارات بررسی نموده و شابک مناسب اختصاص می دهد.
  • بعد از طراحی وکامل شدن کتاب و ویراستاری (در ویراستاری کتاب کودک بایستی توجه نمود از کلمات گفتاری و عامیانه بایستی پرهیز نمود و مطالب به شکل نوشتاری و روان باشد.ارسال به سازمان اسناد و کتابخانه جمهوری اسلامی ایران جهت فهرست نویسی و اختصاص فیپا
  • اخذ مجوز ارشاد
  •  لیتوگرافی و چاپ و صحافی
  • اخذ اعلام وصول ارشاد و توزیع و فروش
  • ما تمام این مراحل را با امضای قرارداد مکتوب با والدین و صاحب اثر به انجام می رسانیم.
  • مراحل اداری و مراحل فنی چاپ کتاب کودک همانند کتاب بزرگسال میباشد.

مراحل چاپ کتاب کودک

انتشارات نوروزی از تمامی استادان، پژوهشگران، دانشجویان، نویسندگان و مترجمان عزیز در تمامی حوزه ها، در سراسر کشور دعوت به همکاری می نماید. اگر قصد نشر و چاپ کتابی را دارید تمام مراحل از صفحه آرایی تا چاپ کتاب در نسخه های متفاوت، با هزینه ای مناسب و کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن میتوانید انجام دهید.برای ارتباط با ما با ایمیل انتشارات نوروزی در تماس باشید.

یک دیدگاه